www.kemalturkeli.com = LYS,YGS,8.sinif TEOG-Ortak Sınav Rehberinizdir
8.sınıf LGS (Haziran) Ortak Sınav Adaylarına 8.sınıf LGS(Haziran) Anadolu Lisesi Adaylarına Sınavlarda sorulmuş  soruları inceleyin (tıklayınız)
       
8.sınıf LGS Ortak Sınav (Haziran) MATEMATiK çözümlü Test kitabı [tıklayınız]
240 sayfa = 1 TL yazarı Tecrübeli Matematik Öğretmeni Kemal Türkeli
8.sınıflara Anadolu Lisesi Kazandıran yardımcı Matematik Test kitabı +Okul Başarısını arttıran kitaptır.
YKS, TYT Üniversite Adaylarına Anadolu Lisesi Adaylarına Önemli yararlı bilgiler Haberler (tıklayınız)
       

Aralık-Ekim 2017 ayı 8.sınıf ORTAK Test Sınavları LGS (Haziran) bültenini okumak icin [tıklayınız] ANADOLU Lisesi adaylarına
Öğretmen Kemal Türkeli Lise Adayları içinYazdı veya derledi

Aralık-Ekim 2017 ayı ÜNİVERSİTE Adaylarına
YKS-TYT  önemli haberler bilgiler bültenini,
okumak için [tıklayınız]
Öğretmen KEMAL Türkeli yazdı veya derledi
 

Site(select your language): 
Untitled Document Bugun: 5 02 2023, Pazar
en_iyi_uyku_icin_ideal_yatak_uretildi PDF Yazdır e-Posta

 

En kaliteli uykuyu yataklarımızda yaşayabilirsiniz

Neden Dr.Mattress ?

en iyi uykuyu bizim yataklarımızda uyuyabilirsiniz

 

Dünyada bir eşiniz daha yok !

Yatağınızın da olmamalı !

en iyi uyku için Yatağınızı biz üretiyoruz[tıklayınız] 

 

                                   Hayatınızın üçte biri(24 sene) uykuda geçiyor ve uykuda geçirdiğiniz bu süre yaşamınızın geri kalanını inanılmaz bir şekilde etkilemektedir. Gün boyunca kendimizi zinde ve sağlıklı hissetmemiz, işimizde başarılı olmamız, yaptıklarımızdan keyif almamız, kısacası hayatımızı  dolu dolu yaşayabilmemiz büyük ölçüde gece aldığımız derin ve kaliteli uyku ile bağlantılıdır.

 

Ancak geceleri yeterince rahat değiliz ve istediğimiz kadar dinlenemiyoruz. Büyük bir çoğunluğumuz bel ve boyun ağrısı, uyku rahatsızlıkları, uykudan istenilen verimi alamama ve yorgun kalkmaktan dolayı sikayetçi. Peki sorun sizde mi yatağınızda mı?

Kaliteli bir uyku, bir sürü dış veya iç etkenin yanında, çoğunlukla yatağınız ile ilgilidir. Gece boyunca en iyi şekilde uyuyabilmek için yatağınız 3 ana işlevi eksiksiz olarak yerine getirmelidir.

1-) Ortopedi !!! Vücudunuzun ve özellikle omurganızın en rahatlatıcı pozisyonda durması.
2-) Ergonomi !!! Ağrı ve kan akışında yavaşlama oluşturabilecek basınç noktalarının ortadan                          kalkması
3-) İdeal yatış ısısının korunması

 

Ortopedik yataklar da dahil olmak üzere seri üretim yatakların hemen hemen hiçbiri bütün bu özellikleri sağlayamamaktadır. Seri üretim yataklar, toplumun genel özelliklerine bağlı olarak sizi rahat ettirecek malzemeleri ve tasarımları kullanmaya çalışırlar. Ancak üretici sizin ölçülerinizi tam olarak bilmiyorsa, yatağınızdan en iyi  verimi elde etmeniz olanaksızdır. Bir tanıdığınızın yatak aldığını varsayalım. Yatağının çok rahat olduğunu ve sizinde aynı  yataktan almanız gerektiğini söyleyebilir.  Fiziksel özellikleriniz aynı olmadığı için (ki dünyadaki herkesin fiziksel özellikleri birbirinden tamamen farklıdır), aynı yatakta iki ayrı kişinin aynı rahatlığı hissetmesi olanaksızdır.  Özellikle evli çiftlerde bu sorun daha da belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Eşlerden birinin rahat ettiği bir yatakta,  diğer eş aynı rahatlığı hissedemez.  Bu, eşinize kendi ayakkabınızı giydirmeye kalkmanıza benzer. Ayakkabınız size tam olsa bile eşinize bol da gelebilir, sıkabilir de.  Bu yüzden vücudunuz sizin için özel olarak hazırlanmamış  olan yatağınıza zorla da olsa uyum göstermeye çalışacak ve bu yüzden sabah ağrıları  ve yorgunluğu oluşacaktır.

 

Peki  tüm bu şikayetlerden kurtulup, sabahları tamamen dinlenmiş ve zinde olarak uyanmak ister misiniz? Artık, yeni nesil Dr.Yatak biyometrik uyku sistemleri sayesinde yapabilirsiniz.  Dr.Yatak son 5 yildir yapılan uyku araştırmaları sonucunda yaratılmış ve başka hiçbir yatağın sunamayacağı konforu size verebilmek için tasarlanmıştır.

 

Sistemin nasıl çalıştığına bir bakalım. Biyometrik özellikleriniz temelde sadece sizin sahip olduğunuz,  dünyadaki tüm insanlardan  ayırtedici olan fiziksel ve davranışsal özelliklerinizdir.  Bu özelliklerden en çok bilinenleri arasında, iris tanıma,  parmak izi, retina taraması,  yüz haritası,  el  yazısı,  konuşma ve ses frekanslarınız , sayılabilir.

 

Dr.Yatak biyometrik uyku sistemlerinin uzmanlık alanı 3 boyutlu beden yüzey haritaları ve efektif vücut basınç matrislerinin ölçümüdür. Yapılan araştırmalar sonucunda yatış pozisyonlarınız ile ilgili biyometrik özellikleriniz oluşturularak, size göre özel olarak tasarlanmış uyku sistemleri üretilir.

 

3 boyutlu beden yüzey haritaları tamamen zararsız beyaz ışık ile yapılır. Ölçülecek kişi kısa bir süre boyunca ayakta ve dik pozisyonda durarak sensörler ile değişik açılardan görüntülenir. Tarama sonucunda ölçülen kişinin biyometrik  yüzey özellikleri 3 boyutlu  olarak modellenir.

 

Efektif vücut basınç matrisleri ise standart bir ortopedik yatak üzerinde yatılarak oluşturulur. Ölçülecek kişi, yatak üzerinde sırtüstü,  yan , yüzüstü ve diğer önerilen şekillerde uzanarak vücut basınç matrisleri oluşturulur.


Uzman sağlık personelleri kontrolünde yapılan bu taramalar, Dr.Yatak analiz labaratuvarlarına gönderilerek ölçülen kişinin 3 boyutlu modeli oluşturulur.      Oluşturulan bu model için, kilo alma,  kilo verme,  yatak üzerinde yukarı aşağı kaymalar, çapraz yatmalar gibi olası  tüm simülasyonlar hazırlanır.   Busimülasyonlar sonucunda elde edilen bilgiler sayesinde, sadece ölçülen kisiye  özel kullanılacak destek sistemleri, konfor katmanları ve özel müdahale bölgeleri belirlenir ve biyometrik uyku sisteminiz üretilir.

 

Seri üretim yataklarda ortaya çıkan tüm sorunlar, Dr.Yatak‘in bu patentli sistemi ile ortadan kaldırılmış olur. Biyometrik uyku sistemlerinin üstün başarısının sırrı, diğer yataklardaki gibi sizin yatağınıza uyum göstermenizde değil, yatağınızın size tüm koşullarda uyum gösterebilmesinde gizlidir.

 

Unutmayın, hayat sadece güne en hazır başlayanları ödüllendirir. Daha iyi bir yaşam için siz de kendinize bu ayrıcalığı yaşatın.... Dr.Yatak biyometrik uyku sistemleri....

 

 Siz çok özelsiniz... ve bu yüzden...

Hiçbir biyometrik yatak bir diğerinin aynısı değildir...

 http://www.eniyiuyku.com/ 

                                     

En iyi uykuyu sizin için özeltasarladığımız yatağımızda uyuyabileceğinizi garanti ediyoruz

 

 

                                      

En iyi uykuyu sizin için özel tasarladığımız yatağımızda uyuyabileceğinizi garanti ediyoruz

 

 

 
 
Facebook'ta Paylaş

Saat

Ulti Clocks content

Sınav Tarihi

Anket

Siteyi ziyaret amacınız...?
 

Hava Durumu

Sözlük

Kimler Sitede

Şu anda 2541 konuk çevrimiçi

Bağlantılar

ATAKÖY Gazetesini [tıklayın]
okuyun( Kemal Türkeli 10 sene
(2000-2010) aylık Ataköy Gazete'
sinde TEOG,LYS, YGS için Rehberlik
köşe yazıları yazdı. Artık kendi
sitesinde yazmaktadır.Yerel Atakoy
Gazetesini okumak için
(tıklayınız)


Kemal Türkeli'nin issuu'(Yayın)
daki
yayınlarını inceleyin okuyun.
issuu için (tıklayın) .
facebook sayfam için
[tıklayın]
YGS, LYS,Teog ,Lise, İlköğretim
öğrencilerine yararlı değişik yazıları
inceleyin. Sınavlarda, Okulunuzda
başarınızı arttırın.
[tıklayın]
Webde Ara

Videolar

Videolar

Universite Ogrencilerine

Lisans Ogrencilerine AOF Ogrencilerine

SBS Puan hesaplayici

Puaninizi hesaplamak icin tiklayin