www.kemalturkeli.com = LYS,YGS,8.sinif TEOG-Ortak Sınav Rehberinizdir
8.sınıf LGS (Haziran) Ortak Sınav Adaylarına 8.sınıf LGS(Haziran) Anadolu Lisesi Adaylarına Sınavlarda sorulmuş  soruları inceleyin (tıklayınız)
       
8.sınıf LGS Ortak Sınav (Haziran) MATEMATiK çözümlü Test kitabı [tıklayınız]
240 sayfa = 1 TL yazarı Tecrübeli Matematik Öğretmeni Kemal Türkeli
8.sınıflara Anadolu Lisesi Kazandıran yardımcı Matematik Test kitabı +Okul Başarısını arttıran kitaptır.
YKS, TYT Üniversite Adaylarına Anadolu Lisesi Adaylarına Önemli yararlı bilgiler Haberler (tıklayınız)
       

Aralık-Ekim 2017 ayı 8.sınıf ORTAK Test Sınavları LGS (Haziran) bültenini okumak icin [tıklayınız] ANADOLU Lisesi adaylarına
Öğretmen Kemal Türkeli Lise Adayları içinYazdı veya derledi

Aralık-Ekim 2017 ayı ÜNİVERSİTE Adaylarına
YKS-TYT  önemli haberler bilgiler bültenini,
okumak için [tıklayınız]
Öğretmen KEMAL Türkeli yazdı veya derledi
 

Site(select your language): 
Untitled Document Bugun: 25 09 2020, Cuma
PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 
Kemal Türkeli tarafından yazıldı.   

 
    Tüm Gençlerin 19 Mayıs Gençlik Bayramını kutlarız Smile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve GENÇLİK Bayramınız Kutlu olsun. Gençlere Selam ve Sevgilerimle ..
Tüm
 Gençlerin Gençlik Bayramını kutlar bugün "Ülkem için şimdiye kadar ne yaptım"? "Ülkem bugüne kadar benim için ne yaptı ?" sorusunun cevabını düşünmenizi öneririz.
  Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedir? [tıklayınız] veya(tıklayınız)

   

Atatürkçü Düşünce Derneği;  http://www.add.org.tr/

 

Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri (Türkiye Cumhuriyetini) ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak.""Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol...
                                                                                           Atatürk  "Her şeye rağmen muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz. Bende bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız aziz memleket ve milletimin hakkındaki sonsuz sevgim değil, bugünün karanlıları, ahlâksızlıkları, şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik görmemdir."


  Smiley 
19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve GENÇLİK Bayramınız Kutlu olsun. Gençlere Selam ve Sevgilerimle ..

http://www.add.org.tr/19-mayisin-anlami-ne.html

19 Mayıs'ın Anlamı Ne?

YAZAN PROF.DR. KEMAL ARI
(-Ya Bağımsızlıkçısın, Ya İşbirlikçi…)
Neymiş?
Sultan Halife Vahdettin şunu demiş:
“Paşa, paşa! Ülkeyi kurtarabilirsin!”
Ardından da, bir kese içinde o gün, 40.000 altın vermiş Mustafa Kemal Atatürk’e… “Git, vatanı kurtar! Ben de aman ha, sana burada göğsümü siper ederim!” diye eklemiş…
Atatürk de aldığı bu görevle Samsun’a hareket etmiş.
Ancaakkk!
O kadar kadir kıymet bilmez ve hırslı biriymiş ki; Anadolu’ya geçince, Vahdettin’in onca yardımına rağmen; ona “ihanet”(!) etmiş ve milli mücadeleyi kendi üzerine kotarmış…
Bunlar söyleniyor, yazılıyor çiziliyor değil mi?


Evet! Atatürk’e temelden karşı olan çevreler, bu saçmalıkları yazıp çiziyorlar. Temel amaçları, Atatürk’ün dünyanın ulusal nitelikli ilk anti-emperyalist nitelikli bağımsızlık hareketini anlamsızlaştırmak; onun “devrimci” yönünü baltalamak…
Şimdi ben ne yapayım?
Aman ha, bunlar doğru değil; “Paşa, Paşa” diye başlayan cümle doğrudur; ancak bu Atatürk’ün kendisinin anlattığı şeylerdir; ancak devamı vardır ve hiç de Padişah-Vahdettin, git bir bağımsızlık hareketi başlat diye değil… Karadeniz bölgesinde, Pontus Rumlarının neden olduğu karışıklıkları önlesin ve İngilizlerin o bölgeyi işgal etmesine yol açacak gelişmeleri engellemek için zemin oluştursun istediğini mi anlatayım? Ya da 40.000 altının bir keseye sığamayacağını, neredeyse o zamanki 40.000 Osmanlı Lirasının toplam ağırlığının 2.800 kg tuttuğunu; bu ağırlığı ancak 60 kiloluk cüssesiyle Vahdettin’in kaldıracak pazı gücü olmadığından mı söz edeyim? 
Ya Mustafa Kemal Atatürk’ün Vahdettin’e “ihanet” ettiğine ve onu kandırdığına dair saçma iddiaların doğru olmadığını, tam tersine milli mücadeleyi baltalamak için, “Heyet-i Nasiha” adıyla kurullar oluşturup, “Aman ha! Gelenler bizim konuklarımız, onlara karşı silah kullanmayın!” dediğini… Daha da öte, ulusal direnişe yönelenlerin dinen katledilmelerinin vacip olduğuna ilişkin Şeyhülislam Abdullah Efendi’nin fetva ve Sultan Vahdettin’in fermanlarından mı?
Yok yok! 
Bunlar deli saçması…
Ne iler yanı var, ne tutar!
19 Mayıs 1919 günü; ne Sultan ve Halife’nin gizli gündemi ne de onun açık-seçik öngörüsü ile ortaya çıkmış değildir. O tarihte, ulusta zaten, onca zulme, haksızlıklara, işgallerin yüz kızartıcı rezilliklerine karşı, ulusun kendi öz benliğinden kaynaklanan bir direniş istenci ortaya çıkmıştı. Adana’ya, Urfa’ya, Antep’e; Maraş’a ve oradaki Türkler’in onurlu direnişine bakın; Ali Çetinkaya’nın Ayavalık direnişine; 15 Mayıs 1919 günü, İzmir’de 2.000 masum insanın bir günde koyun boğazlanır gibi boğazlanmasından sonra, ırzına geçilen Türk kadınlarının, o utançla yaşamamak için, örneğin Menderes’te boş haneler içinde kendilerini ateşe verip yakışının tarihini okuyun! 
O zilletle, utançla Türk hiç yaşar mı?
Onun kutsalına “namahrem eli” dokunduğunda, Türk yaşasa ne yaşamasa ne?
İşte Mustafa Kemal Atatürk, ulusunun bu en keskin yazgı anında; onun kendi içinden gelen bağımsızlık hareketine öncülük etmek, onu örgütlemek; Anadolu’nun ve Doğu Trakya’nın dört bir yanında göz göz yanmakta olan ateş böceklerinden, büyük bir volkan yaratmak için Samsun’a keskin öngörüsü ile hareket etti. O Samsun’a hareket ettiğinde; artık Sultan ve Halife’nin, onun hükümetlerinin bir anlamı kalmadığını, Osmanlı Devleti’nin tarihsel ömrünü tamamladığını; ancak ulusun gücüne dayanarak ve onunla birlikte yeni bir devlet kurularak, ulus yaşatmanın olanaklı olduğunu düşünmekteydi.
Evet; emperyalizm buna göz yummayacak; bütün gücüyle onun üzerine gelecekti. Ancak ulus, namusu kirletilmiş; onuru ayaklar altında çiğnenmiş biçimde yaşayacaksa, yok olsun, ölsün! Daha iyi değil mi? Ama o ulus, ölümü göze alıp, bağımsızlığı için savaşırsa, bunu göze alabilmişse, o şahlanan volkanın karşısında hangi güç durabilirdi ki?
Boşuna mı demişti Büyük Gazi:
“Ya İstiklal, Ya Ölüm!” diye…
Anladınız mı beyler!
Büyüklük budur… 
Bağımsızlık ve özgürlük için, ulusça ölümün üzerine yürüyebilmektir… 
“19 Mayıs 1919” günü, bu bağımsızlık ateşinin harlandığı, ulusun üzerindeki küllerin savrulup, kor halinde o ateşin ortaya çıktığı gündür…
Yoksa gidip ondan bundan yardım dilenmek; karşısında boyun eğmek, onun bunun sözü üzerinden gidip; bunu da “politika” sanmak; “sıfır sorun” deyip, bütün politik yöntemleri ters yüz etmek değil!
Atatürk’e laf söyleyenlere son sözüm:
İnsan ya bağımsızlıkçıdır, ya işbirlikçi…
Atatürk, tam bağımsızlıkçıdır…
Vicdan varsa az; insanın yüzü kızarır, yüzü…
Tabi ki; kızaracak yüz yoksa bakın suratınıza; yüz yerine ya “kösele” göreceksiniz, ya Amerikan yapımı “muşamba”…
Naci Beştepe

http://www.add.org.tr/
 
 
Facebook'ta Paylaş

Saat

Ulti Clocks content

Sınav Tarihi

Anket

Siteyi ziyaret amacınız...?
 

Hava Durumu

Sözlük

Bağlantılar

ATAKÖY Gazetesini [tıklayın]
okuyun( Kemal Türkeli 10 sene
(2000-2010) aylık Ataköy Gazete'
sinde TEOG,LYS, YGS için Rehberlik
köşe yazıları yazdı. Artık kendi
sitesinde yazmaktadır.Yerel Atakoy
Gazetesini okumak için
(tıklayınız)


Kemal Türkeli'nin issuu'(Yayın)
daki
yayınlarını inceleyin okuyun.
issuu için (tıklayın) .
facebook sayfam için
[tıklayın]
YGS, LYS,Teog ,Lise, İlköğretim
öğrencilerine yararlı değişik yazıları
inceleyin. Sınavlarda, Okulunuzda
başarınızı arttırın.
[tıklayın]
Webde Ara

Videolar

Videolar

Universite Ogrencilerine

Lisans Ogrencilerine AOF Ogrencilerine

SBS Puan hesaplayici

Puaninizi hesaplamak icin tiklayin